סבתאות מיוחדת

שיתוף פעולה מבורך בין "עלה בשבילכם" (מרכז מידע,הכוונה וליווי להורים לילדים עם מוגבלות)  ובין המרכז למשפחות של שירותי הרווחה במודיעין יצר סדרת מפגשים מיוחדת במינה לסבים וסבתות של נכדים עם מוגבלות.
חברי הקבוצה משתפים: " המפגשים הציפו מכנה משותף,כמו חניה לצד הדרך למכוניות צהובות, אפשרו חשיבה בשפה משותפת,צבירת כח,קבלת כלים והסתכלות על הדברים בצורה אחרת.. היה מדהים.."
" ההשתתפות בקבוצה עשתה לי המון,יש לי קשר חם יותר עם הנכד,השיח פתח לי תמונה רחבה,איך להתנהג ומה לעשות עם הנכד וגם.. עם הוריו.., אני כל השבוע חיכיתי ליום שלישי.."
"יכולתי לדבר על מה שיש ולדעת שמבינים אותי,פעם בשבוע יש פינה שאפשר להשמיע ,ללמוד ולתרגם לעשיה, רוצה מאוד להמשיך, זה עוזר המון."
ומוסיפה על זה גילית ארליך מנחת הקבוצה  " אני מודה על הזכות להנחות קבוצה מרגשת כזו. הסבים והסבתות הביאו למפגשים את חכמת חייהם וניסיונם וגם את סימני השאלה והתחושות שעולות בהם לגבי תפקידם כהורים,וכסבים וכסבתות. השתתפות במפגשים היא חלק מתהליך מתמשך, אולם היא כשלעצמה מעבירה לדעתי מסר גם לילדים וגם לנכדים. מסר על נכונותם להשקיע מאמצים רגשיים כדי לקחת חלק במסע המשפחתי הזה של ילדיהם ונכדיהם"

חפש