חשיבות תזונה נכונה בתקופה של אי-שגרה

הסיטואציה הבאה מוכרת, ככל הנראה, לרבים מאיתנו: אנחנו נמצאים בחופשה מהעבודה או בחג משפחתי ארוך במיוחד, ופתאום התזונה שלנו מתחילה להשתנות… אכילה בשעות שבעבר נחשבו עבורנו ללא-הגיוניות או מאכלים מסוימים שפעם לא היינו שוקלים אפילו להכניס לפה…

קודם כל חשוב לזכור – שינויים בהרגלי האכילה ובכלל בתזונה הם דבר הגיוני ונורמלי לתקופות כאלה, המלאות בחוסר ודאות וחוסר-ידיעה לגבי העתיד. עם זאת, חשוב להישאר מאוזנים – בין אם מדובר בתזונה שלנו או של בני המשפחה האחרים. כאשר מתייחסים לילדים או בוגרים עם צרכים מיוחדים, הדבר כמובן מקבל משנה-תוקף וחשיבות השמירה על תזונה נכונה הופכת לגבוהה אף יותר.

אז… מה בעצם לעשות כדי לנסות ולשמור בכל זאת על שגרת אכילה? 

  1. התייעצו עם איש מקצוע במידת הצורך – אם מדובר באדם עם צרכים מיוחדים אשר זקוק לתזונה מיוחדת ומותאמת חובה לעשות זאת, אך התייעצות עם איש מקצוע עשויה להיות רלוונטית גם לאדם ללא דרישות תזונתיות מיוחדות.
  2. זכרו שמצב הרוח משפיע על האכילה – תקופה של אי-ודאות וחוסר שגרה משפיעה על התיאבון ועל מערכת העיכול. גם פה, איש מקצוע טוב יידע לומר כיצד ניתן להתאים את התזונה למצב הנוכחי, ולצד זאת – לוודא שהתזונה מכילה את כל הערכים התזונתיים הרלוונטיים לאדם ספציפי. ירידה בתיאבון, לדוגמא, עשויה להיות נורמלית – אך יש לוודא זאת עם איש מקצוע מתאים כגון תזונאי.
  3. הקפידו למלא את הבית במאכלים מזינים ובריאים – קל מאוד היום לקבל מידע על ערכים תזונתיים; החל מקריאת התווית של המוצר שאנו קונים, דרך חיפוש פשוט באינטרנט וכמובן התייעצות עם אנשי-מקצוע. ככלל, העדיפו לקנות מוצרים עם אריזה מינימלית; בדרך כלל, מדובר במוצרים פחות תעשייתיים ומעובדים. בכל מקרה, השתדלו שתמיד יהיו בבית ירקות ופירות טריים, קטניות, אגוזים שונים וכדומה.

 

מתלבטים? זקוקים לסיוע בהכוונה? מוזמנים לפנות לקו החם שלנו בכל עת וללא עלות  – וצוות המומחים שלנו ישמח לסייע!

[cs_gb id=3154]

כתבות אחרונות

bus

כמה עובדות חשובות לקראת וועדות זכאות ואפיון: 2024

וועדת זכאות ואפיון – קובעת את סוג המסגרת בה ילמד הילד: מסגרת חינוך מיוחד, כיתה לחינוך ...
3001- חוברת פעילויות מלחמה קו החם (1)_page-0001

פעילויות למשפחה, מתאים לימי שהייה בבית

חוברת-פעילויות-מלחמה-קו-החם
ליבלוב

לקראת החופש הגדול
נשימה עמוקה – ניהול אנרגיה בתעסוקה לילדים עם מש"ה ואוטיזם

    שירה שנקר, מרפאה בעיסוק   ניהול אנרגיה וניהול משאבים-  מושג זה לקוח מהתמודדות ...

חפש