מסגרות דיור עבור בוגרים (21+) – חלק ב' (אזור הצפון)

אפשרויות הדיור עבור בוגרים מעל גיל 21 עם צרכים מיוחדים הינן מגוונות, וחשוב להכיר אותן על מנת להתאים בצורה הטובה ביותר את מקום ואופי מסגרת הדיור לאדם וליכולותיו. ריכזנו עבורכם מידע רלוונטי, אשר יסייע לכם להכיר טוב יותר את אפשרויות הדיור המוצעות ולהחליט בהתאם. שימו לב לדגשים השונים ולמיקום הגאוגרפי של כל מסגרת!
***
ארגון א.ד.נ.מ מפעיל מערכי דיור בקהילה, אשר מותאמים לאדם ומהווים בית ולא רק מקום מגורים. גם פה הגישה היא לראות את האדם במרכז, כך שכל השירותים שיקבל יהיו מותאמים לו באופן האופטימלי ביותר. בנוסף למגורים בדירות בקהילה \ דיור נתמך \ מעונות פנימייה, מציע המערך מענה לכלל צרכי האדם – צוות מקצועי ותומך, התייחסות לחיי החברה ופעילויות פנאי מגוונות. כיום פועלים בתים בקהילה באזור חיפה, הקריות, רכסים ובקיבוצים כפר המכבי ועין המפרץ, ומעון פנימייה פועל ברכסים.

אפשרות דיור נוספת באזור הצפון הינה קהילת "דרך ארץ", המופעלת על ידי "כנרת – שירותי רווחה". הקהילה מיועדת לבוגרים בני 18 ומעלה, וכיום מפעילה שני בתים – במצפה נטופה (המיועד לבנות דתיות) ובמושב כפר קיש (המיועד לדיירים ודיירות חילוניים). הייחוד בקהילת "דרך ארץ" הוא הסביבה סביבה כפרית ירוקה, וקהילה אשר משלבת את הדיירים ביומיום ובסופי השבוע. החברים בשני הבתים משולבים בתעסוקה מותאמת באזור – החל מעבודה בכפר נוער, דרך פעילות חקלאית ועד שירות לאומי. מידע נוסף תוכלו לקרוא באתר – https://www.mykineret.org.il/%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%90%D7%A8%D7%A5/.

בטבריה פועלת "קהילת השחר", גם היא תחת "כנרת – שירותי רווחה". הקהילה הינה שיקומית, והיא מיועדת לצעירים עם הפרעות התנהגות, אינטליגנציה גבולית, הפרעות קשב וריכוז ועוד. הקהילה כוללת חמישה בתים, המלווים על ידי צוות רב מקצועי. הדיירים נהנים מתכנית שיקומית המותאמת לכל אחד, וכוללת התייחסות לשיפור מיומנויות יומיומיות, הקניית הרגלי עבודה וחיי חברה ופנאי.

בכפר וורדים פועל הוסטל "בית בחורש", ובו מתגוררים דיירים עם מש"ה אשר יוצאים לתעסוקה מוגנת ולוקחים חלק בפעילויות פנאי אחר הצהריים. ההוסטל מופעל על ידי עמותת "כוכב הצפון", אשר מקיימת גם מערך דיור בקהילה בכפר וורדים, מעלות, מעונה וקצרין. למידע נוסף על אפשרויות הדיור של "כוכב הצפון" – מוזמנים לפנות לכתובת cochav@cochav.org.il.

אפשרות מעניינת נוספת היא 'סביבה תומכת', אשר פותחה ומופעלת גם היא על ידי עמותת "כוכב הצפון". מדובר בשירות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים אשר ממשיכים להתגורר בביתם עם משפחתם, וזקוקים לסיוע בתחומים שונים. השירות מופעל ביישובים הבאים: מעלות, נהריה, מעלה יוסף, פסוטה, אבו סנאן, גוש חלב, כפר יאסיף, עין קנייא, עראבה, ג'דיידה מכר וכסרא-סמיע. לפרטים ניתן לפנות לגבי בכתובת gabip987@gmail.com.

כתבות אחרונות

bus

כמה עובדות חשובות לקראת וועדות זכאות ואפיון: 2024

וועדת זכאות ואפיון – קובעת את סוג המסגרת בה ילמד הילד: מסגרת חינוך מיוחד, כיתה לחינוך ...
3001- חוברת פעילויות מלחמה קו החם (1)_page-0001

פעילויות למשפחה, מתאים לימי שהייה בבית

חוברת-פעילויות-מלחמה-קו-החם
ליבלוב

לקראת החופש הגדול
נשימה עמוקה – ניהול אנרגיה בתעסוקה לילדים עם מש"ה ואוטיזם

    שירה שנקר, מרפאה בעיסוק   ניהול אנרגיה וניהול משאבים-  מושג זה לקוח מהתמודדות ...

חפש