מסגרות דיור עבור בוגרים (21+) – חלק ג' (אזור הדרום)

אפשרויות הדיור עבור בוגרים מעל גיל 21 עם צרכים מיוחדים הינן מגוונות, וחשוב להכיר אותן על מנת להתאים בצורה הטובה ביותר את מקום ואופי מסגרת הדיור לאדם וליכולותיו. ריכזנו עבורכם מידע רלוונטי, אשר יסייע לכם להכיר טוב יותר את אפשרויות הדיור המוצעות ולהחליט בהתאם. שימו לב לדגשים השונים ולמיקום הגאוגרפי של כל מסגרת!
***
אגודת "עמי" מפעילה שמונה דירות ברחבי באר שבע, המיועדות לבוגרים מגיל 21 עם מש"ה. הדיירים מנהלים שגרת יומיום רגילה, הכוללת תעסוקה במסגרות ייעודיות או בשוק החופשי (למשל בבית החולים סורוקה, במשרדים ובסופרמרקטים ועוד) ופעילות פנאי אחר הצהריים. פעילות הפנאי מגוונת, וכל דייר בוחר את הפעילות המועדפת עליו מבין מבחר פעילויות מוצעות (חוגי ספורט, תכשיטנות, קונדיטוריה ועוד). העמותה מפעילה גם מסגרת "בית לחיים" בקיבוץ קטורה, הכוללת שתי דירות הממוקמות במרכז הקיבוץ. הדיירים לוקחים חלק בשגרת היומיום של הקיבוץ – החל מארוחות בחדר האוכל ועד הגעה לפעילויות חברתיות.
מידע על שתי המסגרות תוכלו למצוא באתר האינטרנט של אגודת "עמי", בכתובת http://www.agudatami.com/html5/sbs.py?_id=10269&did=2317&G=2317.

בבאר שבע פועל "כפר רפאל" המתפקד כקהילה שיקומית, ובה גרים יחד מבוגרים עם צרכים מיוחדים, משפחות אמנות וילדיהן וכן מתנדבים מהארץ ומחו"ל. הסביבה הירוקה והחיים המשותפים מייצרים קהילה ייחודית, אשר במרכזה עומדת הדאגה לדיירים ומתן מענה לצרכיהם, תוך התפתחות אישית מתמדת. בכפר רפאל שמים דגש גם על אורח חיים בריא וכן קשר לבעלי החיים ולטבע. מידע נוסף ופרטי יצירת קשר תוכלו למצוא כאן.

עמותת "גוונים" לפיתוח החינוך, הקהילה והסביבה, מפעילה "בית לחיים" בשדרות. התכנית מיועדת לצעירים מעל גיל 18 המאובחנים עם מגבלה פיזית \ שכלית התפתחותית \ חושית \ על הרצף – ומעוניינים במגורים בקהילה תוך פיתוח כישורי חיים. גם תכנית זו מציעה כלים לשיפור מיומנויות הנדרשות לתפקוד יומיומי, בתחומים של תעסוקה, אורח חיים בריא, תעסוקה ופעילויות פנאי. כאן תוכלו לקרוא על אפשרויות דיור נוספות של העמותה.

כתבות אחרונות

bus

כמה עובדות חשובות לקראת וועדות זכאות ואפיון: 2024

וועדת זכאות ואפיון – קובעת את סוג המסגרת בה ילמד הילד: מסגרת חינוך מיוחד, כיתה לחינוך ...
3001- חוברת פעילויות מלחמה קו החם (1)_page-0001

פעילויות למשפחה, מתאים לימי שהייה בבית

חוברת-פעילויות-מלחמה-קו-החם
ליבלוב

לקראת החופש הגדול
נשימה עמוקה – ניהול אנרגיה בתעסוקה לילדים עם מש"ה ואוטיזם

    שירה שנקר, מרפאה בעיסוק   ניהול אנרגיה וניהול משאבים-  מושג זה לקוח מהתמודדות ...

חפש