סדר יום – איך נצליח לשמור עליו גם בזמן ללא-שגרה?

התקופה האחרונה, תקופה של חוסר וודאות, מגבלות שונות וגם הדאגה הבסיסית לבריאות העלולה להיפגע – הובילה אנשים וילדים רבים לתחושות לא פשוטות של קשיים יומיומיים אמיתיים וחשש מיום המחר.

 

דווקא בזמנים כאלה, בו סדר היום מתערער ומשבש את "החיים הרגילים" – חשוב לשמור על שגרה ככל הניתן עבור כל בני המשפחה, ובפרט עבור ילדים עם צרכים מיוחדים אשר זקוקים לכך במיוחד. הדבר אינו פשוט שכן מסגרת רבות אינן פועלות בימים אלה (או פועלות במתכונת חלקית בלבד), רבים מהאנשים והילדים אינם יכולים לצאת מהבית מסיבות רפואיות ואחרות.

ריכזנו עבורכם מספר רעיונות וטיפים אשר יסייעו בהבניית סדר היום – גם במצב של חוסר שגרה, וגם כאשר השגרה תחזור לקדמותה:

  1. נסו לתכנן ביחד סדר יום – במידת האפשר, שתפו את כל בני המשפחה בתכנון סדר יום כפי שהגיוני ומתאים לבית הספציפי שלכם. לא חייבים בהכרח להספיק המון פעילויות (ולעתים קרובות הדבר גם אינו אפשרי טכנית), אך אפילו אם תחליטו ביחד על מספר פעולות אשר עושים בבית בכל יום – הדבר יקל על ההתנהלות וייתן מסגרת מובנית יותר.
  2. הקפידו על זמנים במידת האפשר – כל בני המשפחה נמצאים בבית? אולי רק חלק מהילדים? נסו להגדיר זמנים קבועים עבור כל פעילות, למשל – ארוחת בוקר בין השעה 8:00 לשעה 9:00 בלבד. הקפדה כזו תאפשר להכניס את הפעילויות היומיות למסגרת, וכך תימנע תחושה של "מריחת זמן" וקריאות "משעמם לי…".
  3. שמרו על שגרת טיפולים \ מפגשים – במידה ואחד מבני הבית משתתף בטיפול פרא-רפואי או מפגש מסוג דומה באופן קבוע, נסו להקפיד ולשמור על כך במידת האפשר. בימים מאתגרים עם הגבלות הדבר כמובן קשה עד בלתי אפשרי, אך נסו בכל זאת לשוחח עם המטפלים ולהבין – האם יש תרגילים שניתן לבצע בבית בנוחות? האם ישנן פעולות שכדאי להקפיד עליהן על מנת לשמר את היכולות שהושגו טרם הפסקת המפגשים? כל מידע שתקבלו מהמטפלים – יסייע לשמירה על סדר יום מובנה עד כמה שתוכלו.

 

מתלבטים? זקוקים לסיוע בהכוונה? מוזמנים לפנות לקו החם שלנו בכל עת וללא עלות  – וצוות המומחים שלנו ישמח לסייע!

[cs_gb id=3154]

כתבות אחרונות

bus

כמה עובדות חשובות לקראת וועדות זכאות ואפיון: 2024

וועדת זכאות ואפיון – קובעת את סוג המסגרת בה ילמד הילד: מסגרת חינוך מיוחד, כיתה לחינוך ...
3001- חוברת פעילויות מלחמה קו החם (1)_page-0001

פעילויות למשפחה, מתאים לימי שהייה בבית

חוברת-פעילויות-מלחמה-קו-החם
ליבלוב

לקראת החופש הגדול
נשימה עמוקה – ניהול אנרגיה בתעסוקה לילדים עם מש"ה ואוטיזם

    שירה שנקר, מרפאה בעיסוק   ניהול אנרגיה וניהול משאבים-  מושג זה לקוח מהתמודדות ...

חפש